Z miłości do Zdrowej Żywności

+48 530 044 043 info@vivio.pl vivioeurope.com vivio.pl - sklep zdrowej żywności Instagram Vivio Facebook Vivio Youtube cosdlazdrowia

Suplementy diety

Polacy coraz chętniej sięgają po suplementy diety, włączając je do codziennej diety i wierząc w ich korzystne działanie dla zdrowia.

Na odchudzanie, na wzmocnienie odporności, na poprawę wyglądu- obecnie wybieramy suplementy diety z różnych powodów. Ile w tym racji?

Suplementy diety, choć są ważnym elementem naszej diety, jednak nie zastąpią zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej.

  • Suplementy diety działają na zdrowie, ale nie leczą. Warto o tym pamiętać, sięgając po witaminy i inne zdrowe produkty, które włączamy do diety. Także przyjmowanie zbyt dużej ilości suplementów diety może mieć negatywny skutek dla zdrowia. Dlatego rozpoczęcie przyjmowania suplementów diety powinno się skonsultować z lekarzem lub dietetykiem.
  • Dodatkowo osoby, które cierpią na przewlekłe choroby powinny przed rozpoczęciem suplementacja zasięgnąć informacji na temat działania danego produktu i wszystkich, możliwych skutków ubocznych, aby pomóc sobie, a nie zaszkodzić.
  • Ważne jest też czytanie ulotek i stosowanie się do wskazanej, dziennej ilości danego preparatu. Równie istotna jest modyfikacja diety, o ile jest to możliwe, ponieważ witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe można znaleźć także w odpowiednio dobranej żywności.
  • Suplementy diety to obszerne pojęcie. Zalicza się do nich: witaminy, składniki mineralne, tabletki, słodziki, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, zioła, algi, produkty pszczele i inne.

Sprawdź jakie z tych produktów znajdziesz w naszym asortymencie!

Produkty VIVIO taniej nawet o 56%! Kliknij i sprawdź!Kliknij i sprawdź
+